IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Medycznych

Komitet Organizacyjny:

T. Wróblewski – przewodniczący

J. Budny – koordynacja,  festiwal2018@wp.pl

Komitet Naukowy i Jury Festiwalu:

K. Mitura – przewodniczący, T. Wróblewski – przewodniczący Jury

A. Matyja, P. Myśliwiec, R. Solecki, J. Szopiński, J. Szeliga, M. Śmietański

Rejestracja: Biuro Organizacyjne Festiwalu, www.wideochirurgia.com,

Patronaty:

Polski Klub Przepuklinowy, Sekcja Przepuklin TChP, Oddział Warszawski TChP.

Patronaty Medialne:
„PULS” miesięcznik OIL w Warszawie,  Videosurgery Journal,  Wirtualny Uniwersytet  Medycyny,  Polpharma TV, Medycyna Praktyczna

Patronat Honorowy:

Dziekan Centrum Kształcenia Podyplomowego WUM

Prof. dr hab. med. Bolesław Samoliński

IV Międzynarodowy Festiwal Filmów Medycznych (IV MFFM) to filmowe sympozjum naukowe, przeznaczone dla lekarzy wszystkich specjalności a także dla pozostałych profesji związanych z medycyną. Celem spotkania jest upowszechnienie najnowszych osiągnięć światowej medycyny oraz  technologii medycznych. Program Festiwalu obejmuje wyłącznie prezentacje filmowe z komentarzem autorskim prelegentów. Tematem przewodnim IV MFFM  są najnowsze metody operacyjne przepuklin – Hernia Show 2018 oraz nowe technologie w medycynie.

Przewidziane są sesje z udziałem zaproszonych gości z kraju i zagranicy, uznanych autorytetów w chirurgii przepuklin. Wszystkich uczestników zachęcamy do zgłoszeń filmów w sesjach: Hyde Park i Forum Nowych Technologii. Czas trwania filmów do 10 min.; tematyka dotycząca chirurgii przepuklin, ciekawych przypadków i rozwiązań technicznych, nowych technologii w medycynie jak również filmów niemedycznych. Przewidziana jest Sesja Specjalna.  Sesje filmowe po opracowaniu nagranego materiału będą umieszczone w celu nieograniczonej dostępności na stronie Wirtualnego Uniwersytetu Medycyny  oraz telewizji internetowej Polpharma TV.

Uwaga!!!  Przed oficjalnym otwarciem Festiwalu odbędą się

WARSZTATY nowych technologii: „ VENI, VIDI……DO IT!!!”

w których uczestnicy będą mogli zastosować w praktyce technologie przedstawione w filmach. W czasie festiwalu odbędzie się Walne zebranie Polskiego Klubu Przepuklinowego. Wśród wykładowców zagranicznych już zapowiedzieli swój udział: Jean Francois Gilljon – Prezes Francuskiego Klubu Przepuklinowego oraz Gerard Fromont – jeden z pionierów i światowych liderów chirurgii laparoskopowej i chirurgii przepuklin.

Program Ramowy obejmuje wyłącznie prezentacje filmowe z komentarzem autorskim. Zgłoszenia udziału w Festiwalu oraz tytuły filmów do Sesji „Hyde Park”, Forum Nowych Technologii i Terapii należy dokonać elektronicznie przez stronę internetową Fundacji Wideochirurgii:  www.wideochirurgia.com. Uczestnicy po dokonaniu wpłaty na konto Fundacji Wideochirurgii otrzymają potwierdzenie rejestracji. Wszystkich uczestników oraz sponsorów prosimy o kontakt z koordynatorem festiwalu na adres e-mailowy festiwal2018@wp.pl. Płytę lub pendrive z nagraniem zgłoszonego filmu (może być bez komentarza) w formacie PAL 720 × 576 (720 × 540) 25 stops/s, AVI, MOV lub MP4 należy dostarczyć do Biura Festiwalowego znajdującego się przy recepcji hotelu.

Program Ramowy – pierwsze ogłoszenie

IV Międzynarodowego Festiwalu Filmów Medycznych

22.11.2018 (czwartek)

Otwarcie Biura Festiwalu, rejestracja uczestników, od godz. 14.00

Sala C
15.30 – 18.30  Warsztaty nowych technologii  „Veni, Vidi….do it!” –

18.30. – Walne Zgromadzenie Polskiego Klubu Przepuklinowego

20.00. Uroczyste otwarcie Festiwalu – prof. Tadeusz Wróblewski

Emisja filmów – Laureatów:  I – III MFFM

Przedstawienie Jury i sponsorów Festiwalu

Gość specjalny Festiwalu: Dr Gerard FROMONT (Francja) światowej sławy chirurg i pionier chirurgii laparoskopowej przepuklin

23.11.2018 (piątek) Sala A

8.00 – 10.30, Sesja I. Sesja na zaproszenie

10.30- 10.45 Przerwa kawowa

10.45.- 13.00. Sesja II. Sesja na zaproszenie

13.00. – 14.00. Lunch

14.00- 16.30.Sesja III.  Sesja na zaproszenie.

16.30-16.45  Przerwa kawowa

16.45. -19.00 . Sesja IV. Nowe Technologie – wolne prezentacje

19.00. Obrady Jury Festiwalu

20.30.  Wieczór muzyki filmowej. Wręczenie nagród i wyróżnień.

24.11. 2018 (sobota)

7.45 – 9.00 Bieg rekreacyjny/Nordic walking„ “Festival Five – Operation Smile”

9.00 –10..00. Sesja V. HYDE PARK – wolne prezentacje: ciekawe przypadki,

10.00 – 12.00.  Sesja VI. Sesja Specjalna

Obrady Jury Festiwalu po zakończeniu sesji.

12.30.  Wręczenie Grand Prix i wyróżnień za sesje. Losowanie nagrody specjalnej Zakończenie Festiwalu i lunch

Za udział w sympozjum będą przyznane przez CKP WUM punkty edukacyjne.

Szczegóły ukażą się  wkrótce na stronie rejestracyjnej Festiwalu:

www.wideochirurgia.com

join us 🙂 and make a difference