Gratulacje dla Pana Prof. dr hab. med. Marka Krawczyka

W imieniu Zarządu Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich pragnę poinformować, że Członek naszego Oddziału Pan Prof. dr hab. med. Marek Krawczyk, otrzymał zaszczytny tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jest to najwyższa godność przyznawana przez Senat UJ osobom o wybitnych osiągnięciach naukowych oraz powszechnie uznanym autorytetom naukowym i moralnym .

Pana Profesora uhonorowano m. in. za stworzenie największego w Polsce i jednego z największych w Europie ośrodka transplantacyjnego wątroby, pionierskie zabiegi w chirurgii wątroby i transplantologii tego narządu, wybitne osiągnięcia naukowe, doświadczenie, wiedzę oraz zdolności organizacyjne oraz stworzenie chirurgom z Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum możliwości szkolenia i współpracy naukowej w zakresie chirurgii i przeszczepiania wątroby.

Uroczystość wręczenia tytułu, której przewodniczył Rektor UJ Prof. Jacek Popiel, odbyła się w dniu 22 czerwca 2021r. w Auli Collegium Novum .

Z tej okazji składamy Panu Prof. dr hab. med. Markowi Krawczykowi serdeczne gratulacje.

Przewodniczący OW TCHP

Prof. Ireneusz Nawrot